سالم زيبا

درباره وبلاگ
موضوعات

سالم زيبا

بهبود گزیدگی نیش زنبور عسل و حشرات بزرگ تر با این 11 درمان خانگی

پنج شنبه هجدهم 7 1398

نیش زنبور چندان خطرناک نیست، دست‌ کم برای افرادی که به گزش حشرات از جمله نیش زنبور و زنبور عسل حساسیت ندارند. اغلب اوقات، نیش زنبور فقط واکنش ‌های خفیفی تولید می‌کند که شامل درد، قرمزی و تورم در محل نیش است.

نکات مهم

واکنش ‌های شدید آلرژیک به نیش زنبور که بر کل بدن تاثیر می‌گذارد، در افرادی رخ می ‌دهد که نسبت به سم زنبور حساسیت دارند. چنین واکنش ‌های آلرژیک شدید به نیش زنبور تحت عنوان واکنش‌ های آنافیلاکسی یا آنافیلاکتیک شناخته می ‌شوند.

در چنین مواردی، نیش زنبور باعث ایجاد علائمی مانند مشکلات تنفسی، کهیر یا قرمزی، خارش در تمام یا برخی از قسمت های بدن، تورم صورت، گلو و یا دهان، خس خس سینه یا مشکل در بلع، بی حوصلگی و اضطراب، افزایش ضربان قلب، سرگیجه یا کاهش شدید فشار خون می شود.

اگر نیش خورده اید و چنین واکنش‌های شدیدی را تجربه می کنید، به کمک فوری پزشکی نیاز خواهید داشت. این که آیا نسبت به نیش زنبور حساسیت دارید یا نه می ‌توانید آزمایش حساسیت انجام دهید.

بهتر است اگر نسبت به زهر زنبور حساسیت دارید، از نیش زنبور حذر کنید چون ممکن است برای زندگی شما مهلک باشد. با این حال، اگر نسبت به زهر زنبور حساسیت ندارید و علائم شما تنها قرمزی، درد و التهاب در محل نیش زنبور و یا اطراف آن است، می توانید با روشهای زیر که تنها روشهای علمی و موثر خانگی هستند گزیدگی را ترمیم کنید:

ادامه مطلب لینک زیر:

بهبود گزیدگی نیش زنبور عسل و حشرات بزرگ تر با این 11 درمان خانگی


(0) نظر
X